




Előző
Következő
5/5
Sajnos ez csak ritkán történik meg, elveszünk a megnyitott oldalak, tanácsok és vélemények között, és nem jutunk egyről a kettőre. A nyáron azonban elolvashattam ezt a könyvet, és elkezdtem tisztábban látni a dolgokat. A felépítése rendkívül logikus és tényleg tartalmazza az összes érettségivel kapcsolatos tudnivalót.
Minden fontos információ megtalálható benne, a pontszámítástól (ami nagyon fontos, és sokan erről el is feledkeznek) kezdve, az időbeosztáson át, egészen a vizsga menetéig.
A személyes történetek igazán feldobják, színesebbé és valóságossá teszik a könyvet, így az olvasó még közelebbinek érezheti magát az íróhoz. Nekem személyes kedvenc részem benne a motiváció. Miközben olvastam, a biztató mondatok rengetege egy idő után igazán elhitette velem, hogy nem olyan nehéz és lehetetlen az egész érettségi, csak tudatosan kell rá készülni. Az önbizalmamhoz rendkívül sokat hozzáadott, és biztos vagyok benne, hogy a többi olvasó is ugyanígy fog érezni.
Végezetül, tehát meleg szívvel és magabiztosan ajánlom ennek a könyvnek az elolvasását minden érettségire készülő diáktársamnak, itt megtalálhatjátok a válaszokat kérdéseitekre, emellett nagy erőt is meríthettek belőle.
Köszönöm Neked Armand, hogy leírtad, és megosztottad a tapasztalataidat velünk, és hogy reményt és kitartást adsz a végzős diákoknak, ezzel megannyi tanulónak segítve.
Mindenkinek kellemes olvasást kívánok a könyvhöz, és sikeres érettségi felkészülést!”
5/5
Számomra elképzelhetetlen, hogy ezelőtt senkinek nem jutott eszébe erről tájékoztatni másokat, habár ez az érettségi rendszer nem két éve létezik.
Azt kell, hogy mondjam, én örültem volna az érettségi előtt ezeknek az információknak. Júliusban tudtam meg, hogy hogyan számolták ki a pontszámomat, fogalmam sem volt, hogy mit mivel adnak össze, mivel ezt az iskolában nem igazán mondják el.
Ezen kívül nagyon szükségesnek tartom, hogy a motiváció fontosságáról halljanak/olvassanak az emberek. Igazából a tanároktól csak azt lehet hallani, hogy muszáj az érettségire sokat készülni, mert úgy fog jól sikerülni, de azt, hogy nekünk ez miért lesz jó a jövőben, arról nem.
Ezt Armand nagyon szépen leírta, és szerintem érdemes rá hallgatni. Azért kell tanulnunk, hogy az álmainkat kövessük, és ez kell lennie a motivációnknak.
Tényleg nagyon ajánlom, hogy mindenki elolvassa ezt a könyvet, sok mindent letisztáz, emellett pedig nem is nehéz olvasmány, a saját történetek pedig fel is dobják.